REJS PO BOSFORZE

Cieśnina Bosfor łączy Morze Czarne z Morzem Marmara, położona między Półwyspem Bałkańskim a Azją Mniejszą, oddziela Europę od Azji. Wraz z cieśniną Dardanele łączy Morze Egejskie z Morzem Czarnym. Obie cieśniny stanowią szlak morski o międzynarodowym znaczeniu. Wzdłuż wybrzeży znajdują się liczne wioski rybackie oraz pałce i wille Osmańskich sułtanów. Zapraszamy na rejs luksusowymi łodziami motorowymi (typ DENDEN3), podczas którego będzie można podziwiać zarówno Azjatycką, jak i Europejską część wybrzeża.

CAGALOGLU HAMMAM-ŁAŹNIA TURECKA

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia oryginalnej łaźni tureckiej - Cagaloglu hammam. Ta ukończona w 1794 roku budowla jest ostatnią łaźnią zbudowaną za czasów imperium osmańskiego. Miejsce to ma wiele walorów zarówno architektonicznych, jak i kulturowych. Hammamy Imperium Osmańskiego były centrum spotkań towrzyskich i biznesowych. Korzystanie z łaźni jest mocno zakorzenione w kulturze tureckiej przez co, jest to niemal obowiązkowa pozycja podczas pobytu w tym kraju.

 

ZWIEDZANIE STAMBUŁU

W Stambule znajduje się wiele słynnych budowli zarówno świeckich, jak i sakralnych. Mieszanie się kultury wschodu i zachodu widoczne jest w architekturze na każdym kroku. Zapraszamy na zwiedzanie tego niezwykłego miasta wraz z przewodnikiem. Na trasie wycieczki znajdują się między innymi: Kościół Świętości Bożej, czyli Hagia Sofia, Wielki Pałac, Błękitny Meczet oraz Pałac Topkapı. Miasto będące od stuleci ważnym ośrodkiem handlowym pełne jest bazarów oraz targowisk, dlatego grupa będzie mieć okazję zrobić zakupy na słynnym Wielkim Bazarze (Kapalı Çarşı) oraz wypełnionym żywymi kolorami oraz egzotycznymi zapachami Targu Przypraw (Misir Çarsisi). Podczas zwiedzania przewidziane są posiłki w lokalnych restauracjach.