KAIS

Restauracja jest zlokalizowana w budynku dawnej fabryki z XIX wieku, nad samą rzeką Tag. Swój obecny wygląd zawdzięcza znanemu projektantowi wnętrz Marii José Salavisowi. Wnętrza pozostały w klimacie industrialnym, a charakteru dodają im ciężkie stoły oraz ogromne świeczniki. Restauracja posiada dwa poziomy, na górnym serwowane są dania kuchni międzynarodowej, a na dolnym typowe portugalskie potrawy.

 

FEITORIA RESTAURANT & WINE BAR

Restauracja znajduje się na terenie hotelu Altis Belém&Spa. Szef kuchni José Cordeiro i jego załoga dbają o to, aby menu zaskakiwało gości za każdym razem. Serwowane są dania kuchni portugalskiej, przygotowywane z lokalnych produktów oraz sezonowych składników. Restauracja posiada 1 gwiazdkę Michelin oraz zdobywała liczne inne wyróżnienia. W restauracji znajduje się Wine Bar, gdzie wyselekcjonowane zostały najlepsze wina z lokalnych winnic, nie zabrakło także win z innych zakątków świata.

 

DOCA PEIXE

W restauracji Doca Peixe serwowane są tylko świeże ryby pochodzące z miejscowego targu rybnego. Na miejscu klienci wybierają, która ryba ma być dla nich przyrządzona oraz w jaki sposób: pieczona, gotowana czy grillowana. Goście mogą także skosztować takich dań jak dorsz z kalmarami z dodatkiem kolendry, czy ośmiornica Szefa Kuchni. Z kolei dla wielbicieli mięs proponowane są steki z polędwicy. Doca Peixe jest uważana przez mieszkańców za jedną z najlepszych rybnych restauracji w mieście.